Новини

Ангелов и Гаджев спечелиха първия рали спринт Пампорово

[ad_1]

Екипажът на Мегапорт Рейсинг си гарантира трета титла за сезона

Мирослав Ангелов и Георги Гаджев (Skoda Fabia Rally2 Evo) спечелиха първото издание на рали спринт „Пампоров“. На второ място завърши дуото на Костадин Щерев/Николай Арабаджиев (Subaru Impreza), а зад тях челната тройка допълниха Антон Титов и Динко Георгиев (Skoda Fabia R5) след повече от интересна битка между двата екипажа.

Още в самото начало на надпреварата Ангелов и Гаджев започнаха да задават темпото, като не позволиха на нито един от техните преследвачи да ги догони. С победата си в Пампорово екипажът на „Мегапорт Рейсинг“ извоюва и титлата в рали спринта, а преди това завърши на първа позиция в Националния рали шампионат и в Балканския рали трофей. Авансът на Ангелов и Гаджев пред финиширалите на второ място Костадин Щерев и Николай Арабаджиев бе 01:14.6 мин.

„Изключително много се радвам, че имахме възможност да караме по нови за мен и за рали спринт шампионата отсечки. Организацията на състезанието бе чудесна. В първите два етапа асфалтът в началото и края е много хлъзгав, а следващите два са тесни и също с хлъзгав асфалт. На последната отсечка вече бяхме извадили много фракция. Не карахме на максимална скорост, но поддържахме добро темпо“, коментира Ангелов след финала.

„С Георги Гаджев вече сме сработени много добре и се вижда от резултатите. Благодаря също на Петър Гьошев за отлично настроения автомобил, както и на нашите спонсори „Еуратек“. За 2022 г. обмисляме участие на големи състезания в чужбина. Тази година постигнах втора победа в рали „България“, втора титла в Европейския рали трофей и трета в рали спринта, така че взехме максималното, което можехме да желаем“, коментира Мирослав Ангелов.

Зад намиращите се на трето място в генералното класиране на рали спринт „Пампорово“ Антон Титов и Динко Георгиев завърши екипажът на Борис Григоров и Даниел Миленков (Mitsubishi Lancer Evo IX). Това осигури на Григоров и Миленков титлата в клас НС2 и третото място в генералното класиране за рали спринт шампионата.

Челната петица се затваря от завършилите на второ място в клас НС2 в рали спринт шампионата Христо Парашкевов и Манол Парашкевов (Subaru Impreza). Те финишираха с аванс от близо половин минута пред най-бързия екипаж с един двигателен мост Никола Мишев и Ангел Башкехайов (Peugeot 208 Rally4).

Динко Иванов/Живко Желев (Citroen C2), Екатерина Стратиева/Георги Аврамов (Peugeot 208 R2), Емил Денев/Тодор Йорданов (Renault Clio) и Иван Иванов/Румен Иванов (Honda Civic) затварят челната десетка в първото издание на рали спринт „Пампорово“.

След финала на състезанието се проведе и годишното награждаване на призьорите в дисциплините рали и рали спринт на Автомобилната федерация на България.